Кероб

Ріжкове дерево (Ceratonia siliqua L.), одне з найстаріших дерев у світі, що росте в зоні впливу середземноморського клімату. Ріжкове дерево, або цератонія стручкова – це вічнозелене дерево, яке відноситься до сімейства бобових. Плоди ріжкового дерева – це великі та міцні стручки з бобами всередині. Ще з давніх-давен плоди ріжкового дерева користуються великою популярністю в таких середземноморських країнах як Греція, Італія, Іспанія, Туреччина та д.р.

Кероб – це натуральний продукт, отриманий шляхом подрібнення плодів ріжкового дерева до порошкоподібного стану. Кероб ще називають борошном або порошком ріжкового дерева. Він має світло-коричневий колір і солодкий смак, при цьому в нього не додається цукор, так як плоди ріжкового дерева самі по собі досить солодкі.

Кероб (% у перерахуванні на суху речовину) містить 52-62% загального цукру; із них 34-35 сахарози, 7,8-9,6% глюкози, 10,1-12,2% фруктозы.

За рахунок великого вмісту клітковини, кероб має дуже низький глікемічний індекс, що запобігає різкому підвищенню рівня цукру в крові. Тому він знижує рівень поганого холестерину в крові та сприяє профілактиці ожирінь та серцево-судинних захворювань.

Кероби можна позиціонувати як функціональний продукт із низьким вмістом жиру, високим вмістом харчових волокон та джерелом мінералів. Він містить такі мінерали як:

  • калій (827 мг/100 г)
  • кальцій (348 мг/100 г)
  • магній (54 мг/100 г)
  • фосфор (79 мг/100 г)
  • натрій (35 мг/100 г)
  • селен (5 мг/100 г)
  • залізо (2,9 мг/100 г)
  • мідь (0,6 мг/100 г)

Крім цього, було виявлено, що плоди ріжкового дерева містять 24 різні фенольні сполуки. Деякими з фенольних речовин є міріцетин (9,8%), кверцетин (10,23%), метилфолат (1,03%), корична кислота (1,5%), міріцетин глікозид (1,58%) та галова кислота ( 41,7%). Галова кислота становить переважну частину загального вмісту фенолів (при 3944,7 мг/кг сухої речовини).

Плоди ріжкового дерева мають високі антиоксидантні властивості, тому сприяє зміцненню імунітету і підвищенню стійкості до застудних захворювань та ГРВІ. Кероб є добрим відхаркувальним засобом і може застосовуватися при кашлі.

Плоди ріжкового дерева відомі як джерело біоактивного компонента під назвою “D-пінітол”. Було проведено низку досліджень щодо вивчення присутності D-пінітолу, в результаті яких було встановлено, що його вміст у сухій речовині становить 10,2-11%.

Кероб можна додати до кави або інших напоїв. Його додають у випічку як натуральний підсолоджувач та ароматизатор. Також на основі кероба можна готувати шоколадні вироби.

Кероб «Hünnap» не містить шкідливих домішок, цукру, барвників та ароматизаторів, глюкозного сиропу та ін. Також у складі немає глютена, тому може застосовуватися людьми з глютеновою непереносимістю.